Harry Potter a tajemná komnata

8. března 2008 v 18:36
Harry se po prázdninách vrací znovu do školy. Po pár měsících se tam
dějí zvláštní věci. Nejdřív napadení paní Norrisové, kočky školníka a jednoho studentaa k tomu nápis na stěně: "TAJEMNÁ KOMNATA JE ZNOVU OTEVŘENA, NEPŘÁTELÉ DĚDICE POZOR". Harry, Hermiona a Ron zjíšťují, kdo je zmijozelův dědic a jaká nestvůra je v komnatě ukryta.

Pak se stalo něco hrozného. Byla napadena jejich nejlepší kamarádka Hermiona. Velmi jim pomohla tím, že měla v ruce písemný vzkaz o tom, jaká je to nestvůra, a jak se pohybuje po hradě. Harry a Ron se šli zeptat ducha (Ufňukané Uršuly) na to, jak zemřela. Dověděli se, že viděla žluté oči v koupelně. Harry si všiml hadí hlavy na kohoutku a hned mu došlo, že to může být vstup do TAJEMNÉ KOMNATY. Harry promluvil hadím jazykem a komnata se otevřela. Skočili dolů, ale kamenný strop se zhroutil a kameny je rozdělily. Harry se otočil a uviděl železné kolo, kterým se asi vstupuje do TAJEMNÉ KOMNATY! Proto zakřičel na Rona, ať odstraní všechny kameny. A že on se vydá vpřed. V dáli uviděl Ginny Weaslyovou a běžel k ní, ale byla v bezvědomí.
V tom se za ním objevil Tom Raddle a poslal na Harryho baziliška. Harry ho však přemohl, ale bez Brumbála a ptáka Fénixe by se mu to nepovedlo. Největším překvapením bylo, že Tom Raddle není jen tak obyčejný kouzelník, ale Lord Voldemort. A tak skončilo Harrymu dobrodružství ve druhém školním roce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama