Harry Potter a Ohnivý pohár

8. března 2008 v 18:25
Harryho po probuzení ze strašného snu začne pálit jizva a je z toho celý nesvůj. Je pozván do Doupěte, obydlí Ronovy rodiny, aby zde strávil zbytek prázdnin a jel s nimi na MS ve famfrpálu. Dostanou se tam pomocí přenášedla a zhlédnou zajímavé famfrpálové finále. Avšak večer v tento den, se v kempu, kde jsou Weasleyovi, Harry, Hermiona a další kouzelníci ubytování, stanou nepříliš hezké věci. Smrtojedi zaútočí na správce kempu a jeho rodinu a v lese někdo vykouzlí znamení zla. To způsobí na ministerstvu pořádný poprask.

Jakmile žáci Bradavic dorazí do školy, dozví se od jejich ředitele, Albuse Brumbála, že místo Famfrpálového turnaje proběhne turnaj tří kouzelnických škol. Během zahajování školního roku vpadne do vstupní síně nový učitel obrany proti černé magii Pošuk Alastor Moody. Tento ošklivě vypadající člověk je zde kvůli Brumbála, který si jej sem pozval zároveň jako hlídače. Ovšem Moody nemá příliš potuchy o výchovných metodách a tak promění Malfoje za trest ve fretku.

Do turnaje tří kouzelnických škol se smí přihlásit jen někdo, kdo již má alespoň 17 let. Brumbál provede opatření aby se nikdo mladší nemohl přihlásit, avšak pohár vybere kromě tří šampionů ještě Harryho, který se vůbec nepřihlásil. A tak musí Harry absolvovat podle pravidel tři úkoly pro šampióny.
Nejprve se utká s drakem v boji o zlaté vejce. Tento úkol Harry úspěšně splní a může si oddychnout, první úkol přežil. S pomocí svých přátel a Siriuse, jeho kmotra, totiž zjistí, že jej někdo přihlásil, aby Harry při turnaji zemřel. O čem bude další úkol mu má prozradit vejce, které při předchozím úkolu získal. Když jej však otevře, vejce začne pouze ječet. Proto se rozhodne, netrápit si s ním zatím hlavu. Nakonec však i tento úkol s pomocí skřítka Dobbyho zvládne a navíc je v průběžném pořadí spolu s Viktorem Krumem na prvním místě. Následuje několik událostí, mimo jiné ples na kterém má Harry tančit a také se před Zapovězeným lesem objeví pohřešovaný Bartemius Skrk. Nakonec se však opět někde ztratí a Brumbál se nedozví, co mu pan Skrk chtěl důležitého říct.

Třetí úkol se má odehrávat v bludišti, které roste na famfrpálovém hřišti. Do něj budou šampióni podle dosažených bodových výsledků postupně vypouštěni a kdo se první dotkne poháru pro vítěze se jím taky má stát. Avšak vše se zvrtne. Když se Harry spolu s druhým šampiónem Bradavic, Cedrikem Diggorym, dotknou poháru, zjistí, že z něj někdo udělal přenášedlo. Objeví se na nějakém hřbitově a kouzelník Petr Pettigrew ( přezdívaný Červíček ) zabije Cedrika Diggoryho. Harryho odvleče a přiváže k jednomu z hrobů. Poté umožní Červíček Voldemortovi vrátit se, a to díky namíchání složitého lektvaru. Následně se Harry s Voldemortem utká a podaří se mu uprchnout. S sebou vezme také tělo Cedrika a pohár.

Probere se na zemi zpět v Bradavicích a vše co se stalo oznámí Brumbálovi. Moody jej vezme zpět do hradu a řekne mu, že je služebník Voldemorta a ne Moody za kterého se vydával. Naštěstí dříve než stihne Harryho odstranit se zde objeví Brumbál a rázně zakročí. Pomocí veritaséra se podaří Brumbálovi zjistit mnoho o návratu Voldemorta. Školní rok skončí a Harry se má radši vrátit zpět k Dursleyovým, prý alespoň na začátek prázdnin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama